2015

Začátek nového roku bývá pro všechny neziskové organizace problémový. Z ministerstva nepřichází finanční dotace na krajské úřady a tak se ještě víc zpožďuje výplata státního příspěvku na děti v Klokáncích. Díky vzniklé situaci jsme nebyli schopni doložit "bezdlužnost", která je nutná pro získání dalších dotací na letošní rok.  V těchto nelehkých chvílích jsme rádi za jakoukoliv podporu běžného provozu zařízení.

 • Děkujeme panu Martinovi Hausenblasovi, paní Veronice Vendlové a paní Janě Bohuňkové ze strany PRO!Usti za finanční příspěvek ve výši 7.000,-Kč.
 • Poděkování patří  Agentuře GERMA, která nám přispěla na provoz  Klokánku částkou 10.000,-Kč. Ještě jednou moc děkujeme.
 • Děkujeme bílinskému spolku Kouzelná jiskra  za zrealizování projektu kalendáře pro r. 2016 s názvem O snech. Již od loňského podzimu probíhá fotografování  známých osobností  Ústeckého kraje,společně  s dětmi z teplického, dubského a ústeckého Klokánku. Jedná se např. o pana Josefa Vojtka, Kamila Střihavku, Davida Deyla, Jiřího Šlégra, Pavla Verbíře,  Lucii Královou, Lenku Tausigovou, Veroniku Kašákovou a další. Křest kalendáře bude probíhat v Mramorovém sále Paláce Lucerna v Praze dne 26.9.2015, kde uhradíme nájemné pouze v symbolické hodnotě, za což velmi děkujeme vážené  paní Dagmar Havlové, majitelce Paláce Lucerna. Také výtěžek z prodeje tohoto nádherného kalendáře bude věnován na provoz jmenovaných Klokánků. Kromě kalendářů budou v prodeji také obrazy, tvořené z  jednotlivých fotografií. Většina z pláten je již zamluvená, případní zájemci o zapojení se do projektu  proto moc neváhejte.
 • Děkujeme  Dopravního podniku města Ústí nad Labem  za kredit ve výši 15.000,-Kč, který budou moci čerpat děti z Klokánku formou cestování MHD až do jeho vyčerpání od 1.5.2015. 
 • Děkujeme spolku 7+1 Ústeckých fotografů za výtěžek z dražby fotografií. Vydražena byla rekordní částka 55.100,-Kč, kterou Klokánek použije na provoz v zařízení.
 • Děkujeme i Odborové orgnizaci Severočeských Dolů Bílina, za nákup potravin pro Klokánek v Teplicích, Dubí a Ústí nad Labem v hodnotě 7.000,-Kč.
 • Děkujeme Mateřské školce v Hrobčicích, která nám přenechala zahradní dětskou sestavu v hodnotě 80.000,-Kč. Děkujeme i Obecnímu úřadu v Hrobčicích za převoz této sestavy na zahradu Klokánku.
 • Letní prázdniny děti mohly postupně  strávit na úžasné chaloupce v Měrunicích, kde nám pobyt na dobu 6ti týdnů ve výši 50.000,-Kč, uhradila paní Ivana Zemanová, manželka prezidenta České republiky.  
 • Velké poděkování patří firmě Mercedes Benz Financial Services Česká republika s.r.o. za jejich úžasnou akci s názvem Day of Caring 2015 . Do Klokánku dorazil neuvěřitelný počet 70ti dobrovolníků, kteří zútulnili prostředí Klokánku - upravili živé ploty, pestře nabarvili plot okolo celé zahrady, lavičky, pískoviště, dětskou herní sestavu, vysekali ze země obrovský pařez, kompletně vymalovali jeden byt a všechny společné prostory klokánku a jako bonus nám předali pro Fond ohrožených dětí šek s částkou úžasných 10.000 euro. Pracovníci Mercedesu u nás strávili celý den 11.9.2015, který byl zakončen společným grilováním a vzájemným předáváním dárečků. Musím poznamenat, že veškeré potřeby pro uvedené práce, včetně materiálu na barvení a malování, uhradila také firma Mercedes Benz. Úžasné bylo také to, že na pomoc přijeli také pracovníci firmy nejen z Brna, ale i ze Slovenska!!!
 • Děkujeme Úřadu městské části Neštěmice na odvoz posekané trávy ze zahrady po celé léto a spolupráci při odvozu zelěně během Day of Caring.                                             
 • Podzim přinesl Klokánčím dětem nástup do škol a školek a s tímto související zvýšené finanční náklady. Klokánek má kapacitu naplněnou, děti, bohužel, musíme odmítat pro nedostatek volných míst. Provoz Klokánku poddpořili ffirmy: LUKDA trans Teplice, Silnice Group Praha 1, Autodrom Most, Zahradnictví Dvořák a syn Teplice, Tereziny lázně Dubí - každá částkou 20.000,-Kč .  Velmi děkujeme!
 • Velké poděkování patří i ing. Danielu Köchertovi a jeho firmě ŠIK CZ za částku 35.000,-Kč, určenou na provoz Klokánků v Teplicích a Ústí nad Labem.
 • Děkujeme firmě SMILEBOX s.r.o. za částku 3.520,-Kč, Unipetrolu RPA s.r.o. za částku 20.000,-Kč na provoz Klokánků Teplice a Ústí nad Labem, firmě JEST s.r.o. Jeseník za částku 5.250,-Kč na provoz Klokánku Teplice a Ústí nad Labem, Svatebnímu salonu Delta a paní Petře Vyoralové za celoroční osobní angažovanost pomoci Klokánkům a za předvánoční částku 10.000,-Kč. Děkujeme.
 • Děkujeme firmě AMIL Company a.s. Teplice za postupnou dopravu, výrobu a montáž rolet a žaluzií Klokánků v Teplicích a Ústí nad Labem

Děkujeme všem JEŽÍŠKŮM, kteří jednak zorganizovali anebo se přímo podíleli na nákupu dárečků pro naše děti. Tak masivní podporu krásnými dárky jsme ještě nezažili, díky těmto firmám a lidičkám měly děti úžasné vánoce:

 • Již od října probíhala prostřednictvím facebooku akce VÁNOCE PATŘÍ DĚTEM, kde si hodní lidé vybrali "své" dítko z Klokánku a tomu zakoupili dáreček.
 • Každoročně pro nás pořádala OLYMPIE BRNO akci Strom splněných přání, kam si děti namalovaly svá přáníčka a hodní lidé z Moravy dětem všechny přání splnili.
 • Svou podporu Klokánkům rozšířila o teplický Klokánek nadnárodní firma Mercedes -Benz Financial, jejíž zaměstnanci splnili dětrem z Klokánků jejich osobní přání a vybrali jim dáreček, který jim děti namalovaly.
 • V letošním roce poprvé pro nás pořádá Strom splněných přání i GLOBUS v Ústí nad Labem, o podporu dětí z Klokánku byl mezi lidmi velký zájem a naše děti našly pod stromečkem ty správné dárky ...
 • Také poprvé nás zařadilo do okruhu podporovaných i nákupní středisko CENTRAL Most, jehož Strom splněných přání splnil dětem další z jejich přání.

Děkujeme, že nás máte rádi, že nás podporujete, že se i díky Vám ústecký Klokánek daří provozovat dále. Věříme ve změnu zákona, ve změnu postojů kompetentních orgánů. Držte nám palce i v příštím roce, který Vám všem přejeme co nejšťastnější a nejúspěšnější.