2016

Rok 2016 pro nás začal velice příjemně. Společnost pana Martina Čermáka M.O.L. Company EU s.r.o. se sídlem v Teplicích zaplatila celý prázdninový pobyt pro děti z Klokánku Teplice a Ústí nad Labem. Jedná se o pobyt v délce 6-ti týdnů, v úžasné chaloupce  v Měrunicích. V týdenních intervalech si pobytu na chaloupce užijí všechny naše děti. Moc děkujeme !

Děkujeme také paní Olze Egemové za dvě trojdílné bílé skříně a myčku na nádobí. Myčka usnadní tetě práci, neboť příprava jídel dětem patří ke
každodenním povinnostem tet, děti baští moc rády a neustálé umývání nádobí k přípravě jídel patří, díky myčce teta ušetří čas pro děti. Nové skříně zkrášlí prostředí bytu tak, aby se v něm všichni cítíli dobře.

Děkujeme firmě ReVa Czech s.r.o. za finanční příspěvek 10.000,-Kč, které využijeme úhradu školného v mateřské školce, kterou navtěvují naši nejmenší.

Děkujeme paní Lucii Němcové, která  darovala našim dětem  nádherné nové oblečení, aby byly fešáci i ve školách a školkách, také  krásné
povlečení, aby se dětem lépe spalo. Moc děkujeme i za drogerii a  trvanlivé potraviny, vše nám ušetří finanční prostředky, kterých se stále nedostává ... 

Víceúčelové komunitní centrum Bílina, ve  zrekonstruované Schmettanově vile  Spolku přátel J. Masopusta, ve které má teplický klokánek své bílinské zázemí, žilo dne 26.2.2016, díky našim dobrovoníkům a podporovatelům  z Bíliny - paní Renatě Vítové, ing. Petru Procházkovi s manželkou a paní Petře Junkové. Ti a také miss Louny Ivana Košínová, muž roku Jakub Krauz a Eva Havelková přichystali maškarní ples, na který pozvali i děti z klokánku ústeckého. Kromě tance, společného cvičení, malování, promítání a baštění jsme dostali od Ivanky Košínové částku 12.500,-Kč, jako výtěžek z
prodeje jejího krásného kalendáře, od Jakuba Krauze s Evou Havelkouvou částku 6.000,-Kč, výtěžek z prodeje jejich kalendáře a ing. Petr Procházka, prezident FK Bílina, nám předal částku 20.000,-Kč - -  výtěžek z fotbalového plesu. Bohužel jsme do současné doby neobdrželi od MPSV finanční dotaci na děti za měsíc prosinec a leden, takže tyto finanční prostředky budou sloužít k úhradě nájmu za teplický klokánek. Děkujeme všem za podporu.

Poděkování patří paní Andree Vaiglové z Prahy. Již na vánoce nám poslala pleny a vlhčené ubrousky pro naše nejmenší. Nyní ( 27.2.) přijela i s doprovodem a
dovezli plné auto užitečných věcí - velká balení  toaletních papírů, papírových kapesníků, vlhčených ubrousků, sprchových gelů, zubních past, nového oblečení, přezůvek, omalovánek, sladkosti, hračky  ( viz fotogalerie)... Díky tomuto praktickému dárku můžeme ušetřit finanční prostředky na další potřebné věci. Moc děkujeme!

Poděkování patří studentkám Katedry výchov uměním PF UJEP Ústí nad Labem, které pod vedením své p. učitelky PhDr. Radky Růžičkové, přenesly dětské kresby na společné prostory v Klokánku. A tak chodby ožily postavičkami skřítků Stromovníčků a Kořenáčků, zvířátky a panem principálem z ciskusu. Děti
studentkám vydatně pomáhaly, za nazdobené zdi, přinesené bonbóny, dětská odrážedla, míče a koloběžky, i za zajištění barev na společné malování, je pozvaly na oběd, který studentkám připravily tety, které v Klokánku o děti pečují. Moc děkujeme za zkrášlení Klokánku i pěkný, společný den. Od začátku dubna letošního roku začal Klokánek Teplice i Ústí nad Labem spolupracovat s firmou AD STUDIO s.r.o., Rybniční 419, 415 03, Teplice. Uvedená firma poskytla do obou Klokánků kancelářské potřeby a zakoupila i velmi kvalitní kancelářskou techniku.Tato pomoc nám velice usnadní práci, ušetří čas, a v neposlední řadě nám ušetří nemalé finanční prostředky. Moc děkujeme.
 Děkujeme úžasné Andree Vaiglové a sympatickému Jaroslavovi Krejbichoviz Prahy za praktické dárky našim dětem - drogerii, hygienické pomůcky a hromada věcí do školy, na kreslení, stříhání, vybarvování, modelování ... Stává se už tradicí, že k nám tito milí lidé zajíždí každé tři měsíce na návštěvu, vždy s
plným autem praktických věcí. Tato podpora je pro nás velmi důležitá. Moc děkujeme.

Děkujeme za navazující praktickou podporu také Dopravnímu podniku města Ústí nad Labem, který i tento rok poskytl našim dětem sponzorský dar ve formě poskytnutí jízdného na dopravu našich dětí v celkové výši 15.000,-Kč. Děkujeme.

Velkou radost nám v červnovém pondělí udělal ing. Aleš Klaudy a jeho společnost Poradenství pro podniky - Aleš Klaudy, spol. s.r.o Na účet ústeckého Klokánku nám poslal úžasných 50.000,-Kč. Prostředky využijeme na obnovení vybavení bytů, pořízení potřeb pro naše děti a realizaci volnočasových aktivit. MOC DĚKUJEME :).

Děkujeme panu Michalogi Gajdošovi za příspěvek na provoz Klokánku ve výši 5.000,-Kč :).

Děkujeme panu profesorovi Františku Holešovskému za drogerii, pleny, vlhčené ubrousky pro naše nejmenší .

Paní fotografka Lenka Seďová nám nafotila úžasný kalendář pro r. 2017.  Kalendář je možné zakoupit za 350,-Kč v každý všední den v kanceláři obou Klokánků na adrese Teplice, Doubravská 639/12 anebo Ústí nad Labem, Rozcestí 688/4, ev. nákup je možné domluvit předem na telefonu 724 567 548, 549, objednávku je možné učinit i na emailu: jiri.sedlacek@fod.cz. Kalendáře lze poslat i poštou na dobírku, v tomto případě je cena 441,-Kč, při platbě na transparentní účet Klokánku Teplice a Ústí nad Labem č. 1115678/550 Vám kalendář zašleme na zadanou adresu za částku 400,-.

Znovu děkujeme firmám AD Studio a Tisk Horák za realizaci vytištění kalendáře a všem dalším, kteří v souvislosti se vznikem kalendáře náš provoz podpořili či podpoří. Jedná se o firmy: Silnice Group, M.O.L. Company EU, Ivana Komárková HMF Elektromotory, Zahradnictví Dvořák a syn, Aleš Klaudy, Bohemia-Hotwork, Tereziny lázně Dubí, Effective car, Jan Vaňkát - sadové a parkové úpravy, Drůbeží sen a Svatební salon Delta.

Účastnili jsme se akce Harfandění v Praze, kde si naše děti a tety vyběhaly a vychodily krásných 25.000,-Kč. Děkujeme opt paní Andree Vaiglové a ing. Jarooslavovi Kreibichovi, že přišli, zúčastnili se a běhali společně s námi!!!

Ve stejném týdnu nás opět navštívili zaměstnanci firmy  Mercedes-Benz Česká republika ( přijelo jich více jak 80!!!) a pomohli nám zvelebit okolí Klokánku a do těchto úprav zainvestovali úžasných 50.000,-Kč. Poděkování ale patří také panu Františkovi Mašanskému z Měrunic za projekt úpravy prostor před klokánkem, za zajištění potřebného materiálu ( obrovských kamenů a hromady kamínků) a také dopravu rostlin, které nám věnovalo Zahradnictví Kozly.

A pak  už jsme se chystali na Mikuláše, kterého pro nás zorganizovala slečna Andrea Vaiglová a ing. Jaroslav Kreibich v roli Anděla a Mikuláše. Přijeli za námi společně se dvěma čertíky až z Prahy s bohatou nadílkou, kterou rozdělili mězi naše děti. Děkujeme ale  všem jednotlivcům, kteří nám do mikulášských balíčků přinesli cukrovinky a ovoce. Díky Vám byl letošní Mikuláš v Klokánku opravdu bohatý.

A to už se blížily vánoce. Strom splněných přání jsme měli již tradičně v Olympii Brno, ale podruhé také v Globusu Ústí nad Labem. Naši podporovatelé
zorganizovali facebookovou akci Vánoce patří dětem, v rámci které dostaly své dárky děti ze všech Klokánkků v České republice. Již odruhé se k nám s váničními dárky vypravil také Mercedes - Benz, jehož zaměstnanci si naše děti oblíbili. A poděkování patří také maminkám z Děčína, které svou hromadou dárků naše děti téměř zasypaly.

Podařil se nám také výhodně prodat vánoční obrázek,který nakreslil jeden z našich chlapečků. Firma Klement nám za něj darovala 25.000,-Kč a vytvořila z něj firemní PFku!

Krásným  vánočním dárkem je také 5.000,- Kč, které nám věnoval pan Michal Šturma ze zastavárna/Bazar Mike v Ústi nad Labem.

Děkujeme také firmě CCL - CONFERENCE za super 7.000,-Kč.

Do nového roku vstupujeme s pocitem, že nám máte rádi a za tent pocit Vám všem velmi děkujeme. Přejeme všem krásný nový rok 2017, hodně zdraví, životní pohody a pracovních úspěchů.

Daniela Brníková